Klucze i certyfikaty

Zdalna konfiguracja zabezpieczeń poczty.

Klucze i certyfikaty można uzyskać na dwa sposoby:

My zajmiemy się tutaj generowaniem kluczy i zarządzaniem certyfikatami we własnym zakresie. Ta opcja jest szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem w przypadku firm, które chciałyby właśnie w ten sposób zabezpieczać swoją pocztę.

Oprogramowanie open source do tworzenia sieci VPN, telepracy i zdalnego dostępu. Więcej o tym projekcie na stronach soft.stoken.eu

Proces generowania kluczy i zarządzania certyfikatami pokażemy w oparciu o darmowe oprogramowanie sToken Soft. Zasadniczym przeznaczeniem tego pakietu są co prawda sieci VPN i budowa bezpiecznego środowiska do telepracy, ale niektóre jego składniki doskonale nadają się również do naszych celów (zarządzanie kluczami i certyfikatami w celu zabezpieczenia poczty elektronicznej).

Pobierz najnowszą wersję oprogramowania sToken Soft ze strony www.stoken.eu i zainstaluj następujące składniki:

Dokumentację wspomnianych programów uzupełniliśmy, o krótką instrukcję wykorzystania ich pod kątem zabezpieczania poczty elektronicznej. Nie prezentujemy tutaj wszystkich możliwości jakie dają programy SoftAdmin i SoftCA. Osoby zainteresowane ich dokładnym działaniem mogą zapoznać się z odpowiednią częścią dokumentacji pakietu sToken Soft.

Przygotowana instrukcja prezentuje, w jaki sposób przygotować klucze oraz certyfikaty PKCS#12 (PFX, P12) dla użytkowników. Pokazuje również jak zarządzać certyfikatami oraz listami CRL w utworzonym urzędzie (Centrum Certyfikacji Kluczy).

Spis treści: