Laboratorium algorytmów i obliczeń równoległych

Czy wiesz czym są obliczenia równoległe? To możliwość równoczesnego wykorzystywania dwóch lub większej liczby procesorów.

Do niedawna algorytmy przetwarzające dane i wykonujące obliczenia w sposób równoległy wykorzystywane były w ośrodkach akademickich i laboratoriach badawczych. Ten obraz uległ radykalnej zmianie w momencie wyposażenia procesorów ogólnego przeznaczenia w dwa i więcej rdzeni, z których każdy może wykonywać instrukcje wektorowe. Dzisiaj niemal wszystkie nowe komputery mają możliwość przetwarzania danych w sposób równoległy.

Jednakże jedną rzeczą jest posiadanie możliwości, a zupełnie inną umiejętne ich wykorzystanie. Laboratorium algorytmów i obliczeń równoległych powstało z myślą o tych, którzy chcieliby w pełni korzystać z zasobów współczesnych procesorów wielordzeniowych.

Czy programowanie równoległe jest mi naprawdę potrzebne?

Jeżeli na jakimś etapie Twój system lub aplikacja przetwarza duże ilości danych, to naprawdę potrzebujesz algorytmów równoległych. Nie oznacza to jednak konieczności korzystania akurat z naszych usług. W niektórych bowiem przypadkach zrównoleglenie przetwarzania danych jest rzeczą naturalną i bardzo prostą. Dowiedz się więcej o tym w jaki sposób wdrażać współbieżne technologie obliczeń.

Co oferujemy?

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość i wydajność obliczeń. Już dzisiaj pozwól swojej aplikacji złapać drugi oddech i skonsultuj z nami swój projekt.
  • Doradzimy Ci jak organizować struktury danych i operować na nich w sposób równoległy.
  • Opracujemy i dostosujemy algorytmy równoległe pod kątem Twojego projektu.
  • Przygotujemy implementację tych fragmentów, które są krytyczne dla wydajności całego Twojego systemu.
  • Podpowiemy z jakich narzędzi i technologii możesz korzystać.

Dzielimy wiedzę, aby ją mnożyć

Poniżej znajduje się lista materiałów udostępnianych przez laboratorium. Mamy nadzieję, że okażą się one pomocne podczas pracy nad algorytmami równoległymi oraz projektami wymagającymi współbieżnego przetwarzania danych.